Generalforsamlingen i Randers Badminton Klub af 2018 var oprindeligt planlagt til at være mandag den 27. april 2020.
På grund af Coronavirus og lukning af hallerne, blev denne udsat på ubestemt tid.

 

Det ser nu ud til, at det bliver muligt at afholde Generalforsamlingen, da forsamlingsforbuddet pr. 8. juni gerne skulle hæves fra 10 personer til 30-50 personer.

Vi afholder derfor generalforsamlingen  

Mandag d. 15. juni 2020. kl. 19.00.

For at kunne tage de nødvendige forholdsregler bedes man tilmelde sig generalforsamlingen på mail til This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. senest fredag d. 12. juni 2020 og i emnefeltet skrive "GF i RBK af 2018".
I følge klubbens vedtægter skal generalforsamlingen  bekendtgøres 14 dage før afholdelse, ved opslag på klubbens spillesteder og på hjemmesiden. Grundet den nuværende situation kan vi ikke lave opslag i hallerne, så dette er den eneste bekendtgørelse.

Dagsorden i henhold til vedtægterne.

Forslag der ønskes behandlet på generalforsamlingen, skal være indsendt skriftligt til bestyrelsen senest 8 dage før generalforsamlingen.

 

Mvh

Bestyrelsen
RBK af 2018